GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
TARIM MARKETİ
BİTKİ BESLEMEDE UZMAN KURULUŞ
İNTERNETTE 3 AYLIK
İZLENME ORANLARIMIZ
YOL HARİTASI
 

DİPSİZGÖL TABİAT PARKI

 

Dipsizgöl Tabiat Parkı

 

İlan tarihi: 2873 sayılı Milli Parklar Kanunu’nun 3. Maddesi gereği ve Bakanlık Makamının 11.07.2011 gün, B.18.0.DMP.0.02.01.401-03-903 sayılı OLUR’u ile “Tabiat Parkı” olarak ilan edilmiştir.

 

Alanı: 5 ha

 

İl ilçe köy: Kastamonu- Tosya –Çiftler Köyü

 

Ulaşım bilgileri: Tabiat Parkına Kastamonu ili Tosya ilçesi içinden Çiftler Köyüne geçilerek ulaşılır. Tosya – Ankara Karayoluna 9 km mesafededir. Yolun tamamına yakını asfalt olup ulaşım rahattır.  Kastamonu İl Merkezine 95 km. ve Tosya ilçesine 25 km uzaklıktadır

 

Tesis bilgileri: Giriş Kontrol, Kır Gazinosu ve 20 kişilik Konaklama Tesisi, 6 adet 2 kişilik Bungalov evler, 5 adet Kamelya, 2 adet Çeşme (4 musluklu), Çocuk Oyun Alanı, WC (3+3), 2 adet Su Deposu, 2 adet Bulaşık Yıkama Yeri (4 musluklu), 2 adet Yağmur Barınağı

 

Sanal Ortamda Haritası:

 

Biyolojik çeşitlikleri:

 

Flora: Dipsizgöl Tabiat Parkını oluşturan Karaçam (Pinus nigra) olup, Gürgen  (Carpinus betulus) ve Meşe türleri (Quercus sp) öncelikli türler arasında sayılabilir.

 

Fauna: Saha civarında ayı, tavşan, kirpi, yaban domuzu, sansar gelincik, karaca gibi memeli hayvanlara rastlanabilmektedir. Ormana bağlı kuşlar yanında yer yer göçmen kuşlar da görülür.

 

Memeliler: Karaca, domuz, kurt,  tilki, sansar, gelincik, tavşan, sincap

 

Kuşlar: Çulluk, bıldırcın, doğan, baykuş, karga, ağaçkakan,

 

Sürüngenler: Yılan, kaplumbağa, kertenkele

 

Ziyaretçi yönetimi ile alakalı bilgiler ve ziyaretçilere uyarılar: Göl etrafında doğa yürüyüşleri, manzara seyiri, piknik ve çadır kampı yapılabilir.  Can güvenliği ve sahanın geleceğe sağlıklı bir şekilde aktarımı için alandaki bilgilendirme ve uyarı levhaları dikkate alınmalıdır.

 
MERKEZ
ÖZLER YILDIRIM    
0 532 521 67 47               0 324 234 09 63

Hal mahallesi Mertoç gıda toptancıları sitesi A blok No 5   MERSİN

ŞUBE

ORHAN YILDIRIM

TEL   0 543 220 32 00          

HALİLİYE    ŞANLIURFA


ozleryildirim@gmail.com