GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
TARIM MARKETİ
  BİTKİ BESLEMEDE UZMAN KURULUŞ
İNTERNETTE 3 AYLIK
İZLENME ORANLARIMIZ
YOL HARİTASI
 

GOLDEN IRON Yaprak Gübresi

 Artık bitkileriniz sararıp solmayacak

 

En yüksek oranda alınabilir demir içerir.

Yapraklardaki sararmayı (kloroz) önler.

Golden Iron yaprak gübresi, demir eksikliğinde meydana gelen ürün kayıplarını azaltır.

Meyve ve sebzeye dolgunluk, renk ve parlaklık kazandır.

Kararlı şelat yapısı nedeniyle hem topraktan hem de yapraktan uygulanabilir.

Golden Iron yaprak gübresi her türlü zirai ilaçla karıştırılabilir.


  100 TL

  360 TL

Kurak ve yarı kurak bölgelerde eksikliği en çok görülen besin elementi demirdir. Bu koşullarda toprakta fazla miktarda kireç bulunması ve pH’ın yüksek olması nedeniyle bitkilerde demir noksanlığı görülmektedir.

 

Mikro elementler içinde demir toprakta en yüksek miktarda bulunmasına karşın genel olarak toprakların yüksek pH’a sahip olmalarından dolayı birçok bölgede bitkiler demir noksanlığı göstermektedirler.

 

Bunun yanında topraktaki kirecin çözünmesiyle ortaya çıkan bikarbonat iyonları da kök bölgesinde demirin hareketliliğini azaltmak suretiyle noksanlığa sebep olmaktadır.

 

Toprağın sıkışması, su basması, uzun süreli yağışlar, aşırı sulama ve havasızlık gibi olaylarda demir noksanlığına sebep olmaktadır. Toprakta mangan, bakır, çinko, krom, nikel gibi ağır metallerin bulunması antagonistik etkiye sebep olmaktadır.

 

Bitkilerde demir noksanlığı, bitkilerin genç yapraklarında, özellikle son çıkan yapraklarda, damarlar arası sararma şeklinde ortaya çıkar. En ince damarlar dahi yeşil kalarak, damarlar arası tamamen sarıya döner. Geniş yapraklı bitkilerde görünüm tamamen bir ağ şeklindedir.

 

Demir noksanlığının çok şiddetli olduğu durumlarda damarlarda sararır. Bazı yapraklarda kahverengi nekrozlar görülebilir. Çok şiddetli noksanlıklarda genç yapraklarda hiç klorofil bulunmadığından yapraklar beyaz renklidir.

 

Bitkiler demiri en çok (+2) değerlikli demir iyonları şeklinde alırlar. (+3 ) değerlikli demir iyonları oldukça zor ve az alınır. Şelatlanmış demirin alınması da, demirin şelat ajanından ayrılmasından sonra gerçekleşir. Demir- şelat molekülünün alınması mümkün olmakla beraber kolay değildir.

 

Demir hangi formda alınırsa alınsın, bitkide fizyolojik işlev gerçekleştirebilmesi için (+2 ) değerlikli demir formuna dönüşmesi gerekmektedir. Bitki bünyesinde (+3 ) değerlikli demir yüksek oranda bulunsa da, inaktif olduğu için bitkilerde demir noksanlığı belirtileri görülür.

 

Bütün bu sebepler göz önüne alındığında bitkilerin daha sağlıklı ve sürekli aktif durumda bulunmaları için en son teknoloji ürünü olan Golden Iron, şelatlanmış yüksek demir içeriği ile bitkilerinizin sağlık kaynağı ve sizin dostunuz olmaya devam etmektedir.

 

Tüm bitkilerde ilk fide döneminden itibaren kullanılabilen Golden Iron bitkilerin verim ve kalitesini arttırır. Çeşitli faktörlerin etkisiyle demir noksanlığından meydana gelen arazları ortadan kaldırır.

 

ÜRÜN ADI KULLANIM ZAMANI DOZAJ
CEVİZ, ELMA, ARMUT, KİRAZ, VİŞNE, ERİK, KAYISI, ŞEFTALİ, AYVA Demir eksikliği görüldüğü durumlarda 2 – 3 uygulama yapılır. 100 -120 cc
PORTAKAL, LİMON, MANDALİNA Demir eksikliği görüldüğü durumlarda 2 – 3 uygulama yapılır. 100- 120 cc
     
BAĞ Demir eksikliği görüldüğü durumlarda uygulama yapılır. Ayrıca meyve olum döneminde mutlaka uygulanmalıdır. 80 - 120 cc
PAMUK Bitki boyu 10 -15 cm olunca ilk ilaçlamayla birlikte uygulanır. Ayrıca demir eksikliği görüldüğü durumlarda 2 – 3 uygulama yapılır. 50 - 75 cc
KAVUN, KARPUZ Bitki boyu 10 -15 cm olunca 1 uygulama yapılır. 100 cc 
MISIR AYÇİÇEĞİ Bitki boyu 10 – 15 cm olunca 1 uygulama yapılır. Demir eksikliği görüldüğü durumlarda uygulama  yapılır. 50 -75 cc
DOMATES, HIYAR, BİBER, KABAK, PATLICAN Özellikle hasat başladıktan sonra 10- 15 gün aralıklarla uygulama yapılır. Ayrıca demir eksikliği görüldüğü durumlarda uygulama yapılır 100 cc
NOHUT, MERCİMEK, FASULYE, SOYA Demir eksikliği görüldüğü durumlarda uygulama yapılır. 50- 75 cc
ŞEKER PANCARI, PATATES, SOĞAN, SARIMSAK Demir eksikliği görüldüğü durumlarda uygulama yapılır. Ayrıca hasattan 20 – 25 gün önce mutlaka yapılmalıdır. 100 cc
HAVUÇ, TURP, MARUL, ISPANAK, LAHANA Demir eksikliği görüldüğü durumlarda uygulama yapılır. 75 -80 cc
     

 

GOLDEN IRON Leaf Fertilizer

Now your plants will turn yellow and fade

 

The highest rate can contain iron.

Yellowing of leaves (chlorosis) are avoided.

Golden Iron foliar fertilizer, iron deficiency reduces product losses occurring.

Fruit and vegetables fullness, color and shine.

Stable chelates due to the nature of the soil as well as foliar applied.

Golden Iron foliar fertilizer mixed pesticides of all kinds.

 
MERKEZ
ÖZLER YILDIRIM    
0 532 521 67 47               0 324 234 09 63

Hal mahallesi Mertoç gıda toptancıları sitesi A blok No 5   MERSİN

ŞUBE

ORHAN YILDIRIM

TEL   0 543 220 32 00          

HALİLİYE    ŞANLIURFA


ozleryildirim@gmail.com