Bitki beslemede uzman kuruluş
Bitki beslemede uzman kuruluş
Yetiştiricilik Besin noksanlıkları Ürünler Genel bilgiler Havale bilgileri

GOLD WET

ORGANİK SİLİKONLU NON IONİC YAYICI YAPIŞTIRICI

İlaçların ve yaprak gübrelerinin, sürgün meyve dallara ince film halinde yayılmasını ve yapışmasını sağlar.


   TL

   TL

Geleneksel yayıcılara göre zerreciklerin yüzey gerilimini çok daha fazla azaltarak pestisit ve gübrelerin bitki yüzeyinde çok daha iyi ve homojen yayılmasını sağlar ve performansını artırır.

Ayrıca bitkilerin farklı gelişme dönemlerine göre ulaşılması güç noktalara erişip çok daha iyi bir kaplama sağlar.

İlaçlar bitkiye uygulandıktan sonra, bitki yüzeyinden akmasını ve ilaç kaybını önler.

yağmurda yıkanmaya dayanıklı (dirençli) özelliği sayesinde, tekrarlanan ilaçlama giderlerini düşürür.

Yaprak yüzeyine uygulanan ilaçlı su damlacıkların yayılmasını sağlayarak, damlaların mercek etkisi yaparak yaprakların ve sürgünlerin yakmasını önler.

Bitki yüzeyinde ve meyvede kalıntı bırakmaz, kullanıcılara, çevreye ve doğal hayata zararsızdır. Solvent içermediği için kullanıldığı bitkide toksik etkiye neden olmaz.

Bilindiği üzere açık alanlarda yapılan ilaçlamalarda uygulanan ilacın kaybı söz konusudur.  Bu kayıplar hava koşullarını ve bitkinin özellikleri başta olmak üzere bir çok farklı nedenden kaynaklanmaktadır.

İlaçlamadan sonra yağmur yağması, yeteri kadar güneşlenmenin olmaması hava şartlarının yanında bitkilerin yaprak yüzeyinin yapısı da çok önemlidir.

Mumsu yapılı yaprak, tüylü olan yaprak ve kaygan yüzeye sahip olan yaprak yapılarının da ilaç ve gübrenin kalıcı olması ve istenen verimin alınması zor olmaktadır.

Gold wet tarım ilaçlarının ve bitki besleme ürünlerinin uygulamasından sonra kontak etkili olanların bitki organlarına daha iyi ve hızlı bir şekilde yayılmasını ve yapışmasını sağlayan sistematik, lokal sistematik ve penatrant ilaçların bitki içerisine girişini kolaylaştıran organik silikonlu ve iyonik olmayan bir yayıcı yapıştırıcıdır. Yüzey gerilimini azaltarak püskürtme zerrelerinin yayılmasını yapışmasını sağlar. Yüzey gerilimini azaltıcı etkisinin çok kuvvetli olması nedeniyle standart yayıcı yapıştırıcılara nazaran çok daha küçük konsantrasyonlarda etkili olur.

İlaçların uygulamaya hazırlanması sırasında aşırı köpük oluşmasının engellemek açısından Gold wet, karışıma en son ilave edilmelidir.

İlaçları etiketindeki tavsiyelere uygun olarak hazırlandıktan sonra ½ - 1/3 seviyesine kadar su doldurulmuş ilaçlama tankının aletinin karıştırıcısı çalışırken ilave ediniz, tanka su ilave etmeye devam ediniz. Tankın dolmasına yakın bir zamanda gerekli miktarda Gold wet’i ilave ediniz.

Kullanım şekli ve doz önerileri:

Fungusitler, insektisitler, akarsitler 10-20 ml
Bitki gelişim düzenleyiciler ve mikro nutrientler, herbisitler 25 ml
Uçak uygulamalarında ve daha az su kullanmak için 50 ml